Strona główna 5 Aktualności 5 Związkowcy razem przeciw antypracowniczym rozwiązaniom

„Dość lekceważenia społeczeństwa” to hasło wrześniowych protestów. Duże akcje związkowe będą miały miejsce w Warszawie od 11 do 14 września 2013r. Taką decyzję podjął Międzyzwiązkowy Krajowy Komitet Strajkowy (MKKS), w skład którego wchodzą trzy największe centrale związkowe działające w Polsce: NSZZ "Solidarność", OPZZ i Forum ZZ.

5 sierpnia 2013r. odbyło się spotkanie zespołu roboczego MKKS-u poświęcone opracowaniu scenariusza akcji wrześniowej w Warszawie. Pierwszego dnia (11 września) odbędą się protesty branżowe, drugiego (12 września) – debaty o rynku pracy, następnego dnia (13 września) – happeningi uliczne, a w sobotę, 14 września – wielotysięczna manifestacja przed Pałacem Prezydenckim.

Aby wziąć udział w wielkiej manifestacji w Warszawie 14 września 2013r. należy zgłosić się do Delegatury Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" w jednym z miast powiatowych województwa świętokrzyskiego (adresy znaleźć można na stronie www.solidarnosc.home.pl w zakładce „Działalność i struktura/struktury terytorialne”). W Kielcach zgłoszenia są przyjmowane w siedzibie Świętokrzyskiej „Solidarności”, ul. Planty 16A (tel. 41-34-477-03).

Organizacje związkowe zachęcamy do nabycia dla uczestników akcji protestacyjnych kamizelek z logiem Świętokrzyskiej „Solidarności” (13,59 zł/szt).
Zamówienia należy składać w sekretariacie Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność", Kielce, ul. Planty 16A, tel. 41-34-477-03, e-mail: solidarnosc@home.pl