Okręg Świętokrzyski Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych ufundował tablicę upamiętniającą Żołnierzy NSZ Okręgu Pierzchnica. Udział w powstaniu tej tablicy ma też Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" w MPK Kielce, której przewodniczy Bogdan Latosiński – mieszkaniec gminy Pierzchnica. Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia odbędzie się w niedzielę, 18 października 2015r. o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. św. Małgorzaty w Pierzchnicy. Proboszczem w parafii jest ks. Marian Gawinek. Mszy św. w intencji Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych przewodniczyć będzie biskup Kazimierz Ryczan. W uroczystościach wezmą udział także przedstawiciele Świętokrzyskiej „Solidarności” z przewodniczącym Waldemarem Bartoszem.
Najnowsze wpisy
- Wszystko płynie (?)
- Rozważania Biblijne
- Minimalne wynagrodzenie w 2027r.
- Wykaz uprawnień dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych
- Pamiętaj o przekazaniu pracodawcy informacji o liczbie członków w organizacji związkowej
- Warto należeć do NSZZ „Solidarność”



