Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Zebraliśmy 46 829 podpisów i zbieramy nadal

46 829 podpisów zebrano do 15 lutego 2012r. w Regionie Świętokrzyskim NSZZ "Solidarność" pod wnioskiem w sprawie referendum na temat utrzymania obecnego wieku emerytalnego. W czwartek, 16 lutego wszystkie podpisy (jest ich ok. 1,4 mln) zostaną złożone przez przewodniczącego Piotra Dudę w biurze podawczym Sejmu.

Szef “Solidarności” spotka się także tego dnia z marszałek Sejmu – Ewą Kopacz, której przekaże symbolicznie jedną paczkę z podpisami.

Piotrowi Dudzie podczas przekazywania podpisów do Sejmu towarzyszyć będzie delegacja pracowników w strojach zawodowych, m.in. strażak, kolejarz i leśnik. W ten symboliczny sposób ”Solidarność” chce pokazać, że z rządowymi planami podwyższenia wieku emerytalnego nie zgadza się większość środowisk zawodowych w naszym kraju.

Sztab Protestacyjny zadecydował, iż nadal zbieramy podpisy pod wnioskiem w sprawie referendum emerytalnego. Poparcia dla referendum można udzielić we wszystkich siedzibach „Solidarności”. Wypełnione karty należy składać w Zarządzie Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" lub w Delegaturach.