Strona główna 5 Aktualności 5 Zaproszenie na konferencję do KKSM
Komisja Zakładowa NSZZ ,,Solidarność’’ oraz Związek Zawodowy Budowlani w Kieleckich Kopalniach Surowców Mineralnych S.A. organizują 27 stycznia 2014r. o godzinie 1230 w siedzibie KKSM S.A. (Kielce, ul. Ściegiennego 5) konferencję poświęconą aktualnej sytuacji w Spółce w związku z działalnością Nadzorcy Sądowego oraz zagrożeniem wynikającym z możliwości zmiany sposobu upadłości z układowej na likwidacyjną przed zawarciem Układu z wierzycielami.
KKSM S.A. powinny otrzymać z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad kwotę około 65 milionów złotych za dostarczone materiały i usługi dla wykonawcy autostrady A2. Jako podwykonawcy zaangażowani przez DSS S.A. czujemy się oszukani z tego względu, że dostarczaliśmy materiały i usługi na budowę A2, a obecnie zostaliśmy pozostawieni bez finansowego wsparcia. Oczekujemy konkretnych działań ze strony wszystkich parlamentarzystów Ziemi Świętokrzyskiej w wypracowaniu takiej ustawy która pozwoli w jak najkrótszym terminie na odzyskanie należnych nam środków finansowych. Liczymy też nadal na wsparcie w uzyskaniu pomocy finansowej z Agencji Rozwoju Przemysłu.
Bez tych rozwiązań upadnie kolejna firma w Kielcach i województwie świętokrzyskim, która obchodzi w tym roku 140 lat nieprzerwanej działalności.
Oczekujemy, że zaproszenie przyjmą wszyscy Parlamentarzyści Ziemi Świętokrzyskiej i osobiście ustosunkują się do w/w zagadnienia.
Liczymy na udział w konferencji mediów (prasa, radio i telewizja).
To wydarzenie nie może być obojętne dla wszystkich ludzi dobrej woli ze względu na to,że jest to jedna z ostatnich szans na uratowanie Spółki.

W imieniu Związków Zawodowych działających w KKSM SA

Jacek Michalski