Strona główna 5 Aktualności 5 XXXII rocznica powstania NSZZ "Solidarność" – zaproszenie na uroczystości
Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ “Solidarność” zaprasza członków Związku, przedstawicieli organizacji zakładowych, poczty sztandarowe oraz wszystkich sympatyków „Solidarności” na uroczystości z okazji XXXII rocznicy Wydarzeń Sierpniowych i powstania NSZZ "Solidarność", które odbędą się 31 sierpnia 2012 roku w Kielcach w dniu Święta Wolności i Solidarności

Program uroczystości:

godz. 17.45– Złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą powstanie „Solidarności” – Skwer im. Stefana Żeromskiego (vis-à-vis Bazyliki Katedralnej);

godz. 18.00– Msza święta sprawowana przez biskupa kieleckiego Kazimierza Ryczana w intencji Ojczyzny i „Solidarności” – Kielecka Bazylika Katedralna;

ok. godz. 19.00– Złożenie kwiatów przed pomnikiem błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki – Plac Panny Marii.

Uroczystości związane z XXXII rocznicą powstania NSZZ "Solidarność" będą miały miejsce również w Delegaturach Zarządu Regionu Świętokrzyskiego:

Delegatura Skarżysko-Kamienna
·                    31sierpnia 2012r. (piątek),  godz. 17.00 – msza św. w Kościele Św. Józefa w Skarżysku-Zachodnim. Po mszy złożenie kwiatów pod Pomnikiem Bojowników o Wolność i Niepodległość na skwerze „Solidarności”.

Delegatura Starachowice
·                    25 sierpnia 2012r. (sobota), godz. 16.00 – festyn dla członków Związku na stadionie miejskim w Starachowicach z okazji powstania NSZZ „Solidarność”
·                    31 sierpnia 2012r. (piątek)
godz. 14.45 – złożenie wiązanek pod tablicą na budynku Biura Głównego FSC (obecnie MAN) ul. 1 Maja 12 i koncert Artura Bińka.
godz. 17.00 – złożenie wiązanek przy rondzie „Solidarności”
godz. 18.00 – msza święta w Kościele Wszystkich Świętych.

Delegatura Ostrowiec Świętokrzyski
·                    26 sierpnia 2012r. (niedziela), godz. 14.00 – msza święta w Kościele Miłosierdzia Bożego na Osiedlu Ogrody. Po mszy złożenie wiązanek pod tablicą pamiątkową.

Delegatura Końskie
·                    31sierpnia 2012r. (piątek), godz. 17.30 – msza święta w Kolegiacie Świętego Mikołaja w Końskich.

Delegatura Jędrzejów
·                    2 września 2012r. (niedziela), godz. 11.00 –  msza święta w Kościele p.w. Matki Boskiej Łaskawej
·                    9 września 2012r. (niedziela), godz. 8.00 – 13.00 – zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży w miejscowości Chorzewa koło Jędrzejowa.

Delegatura Staszów
·                    8 września 2012r. (sobota), godz. 11.00 – msza święta za Ojczyznę w rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Romana Kotlarza w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Koniemłotach.

Delegatura Busko- Zdrój
·                     2 września 2012r. (niedziela), godz. 9.30 – msza święta w kościele Najświętszej Marii Panny w Busku- Zdroju.