Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 XXX rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ “Solidarność” zaprasza na uroczystości związane ze smutną rocznicą wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

We wtorek, 13 grudnia br. minie trzydziesta rocznica wprowadzenia w naszym kraju stanu wojennego.

W Kielcach tego dnia o godz. 17.45 przedstawiciele Zarządu Regionu i Komisji Zakładowych NSZZ "Solidarność" oraz przedstawiciele władz samorządowych, organizacji społecznych złożą kwiaty przed tablicą upamiętniającą powstanie „Solidarności” (skwer S. Żeromskiego, obok budynku kieleckiej kurii diecezjalnej), o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej zostanie odprawiona uroczysta msza św. sprawowana przez ks. biskupa Kazimierza Ryczana w intencji ofiar stanu wojennego i w intencji Ojczyzny.

Po mszy św. delegacje Komisji Zakładowych „Solidarności” wraz z pocztami sztandarowymi oraz przedstawiciele uczestniczących w uroczystościach organizacji społecznych złożą kwiaty przed figurą błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Przed uroczystościami kościelnymi, o godz. 12.00 na kieleckim Rynku zostanie otwarta wystawa „586 Dni Stanu Wojennego” przygotowana wspólnie przez IPN i Muzeum Historii Kielc a o godz. 16.00 w siedzibie Muzeum Historii Kielc odbędzie się debata z udziałem świadków historii orazprezentacja „Studiów Muzealno Historycznych” t.I.