Strona główna 5 Aktualności 5 Udziel poparcia obywatelskiemu projektowi o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu

NSZZ „Solidarność” zachęca do udzielenia poparcia obywatelskiemu projektowi ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.  Zawarte w projekcie postanowienia są dla pracowników korzystniejsze od obecnie obowiązujących.

Projekt ustawy zakłada, iż płaca minimalna nie będzie niższa niż 50% średniego wynagrodzenia w kraju. Rozwiązanie takie jest powszechne w krajach Unii Europejskiej.

Podpisy popierające projekt można składać w siedzibie Zarządu Regionu Świętokrzyskiego, Kielce, ul. Planty 16A oraz we wszystkich Delegaturach Zarządu Regionu i związkowych organizacjach zakładowych.

Warunkiem skierowania pod obrady Sejmu projektu obywatelskiego jest zebranie co najmniej 100 tys. podpisów obywateli. Mamy nadzieję, iż projekt „Solidarności” uzyska poparcie znacznie większe niż obowiązujące minimum.