Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Stanowisko Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" z dnia 4 stycznia 2011r.
Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" przesyła wyrazy solidarności i wsparcia pracownikom Gerda 2 Sp. z o.o. w Starachowicach, którzy skorzystali z niekwestionowanego prawa do zrzeszania się i stworzyli zakładową organizację związkową.
Szykany w postaci próby zwolnienia z pracy członków Komisji Zakładowej i pośpieszne, bez prawem nakazanej konsultacji związkowej, zwolnienia z pracy innych siedmiu członków Związku wywołują nasz protest.
Powodują też konieczność sięgnięcia do wszystkich, prawem przewidzianych środków w obronie zagrożonych praw pracowniczych, związkowych i obywatelskich.
Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" ponownie wzywa Zarząd Spółki Gerda 2 i właścicieli tej firmy do wycofania bezprawnie wręczonych wypowiedzeń.
Jednocześnie Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" podtrzymuje apel Prezydium Zarządu Regionu skierowany do państwowych instytucji powołanych do kontroli przestrzegania prawa (Prokuratura, PIP) o rzetelne zbadanie przedstawionej sprawy.
Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" w porozumieniu z  Komisją Krajową Związku przygotuje projekt akcji społecznych wspierających pracowników – członków Związku zatrudnionych w Gerdzie 2.
 
Za Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność"
Waldemar Bartosz
Przewodniczący