Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Stanowisko Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” z dnia 20 lutego 2013r.
  
 
W dniu Światowego Dnia Sprawiedliwości Społecznej ogłoszonego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i obchodzonego co roku 20 lutego (od 2009r.) przypominamy o konieczności „godnego zatrudnienia” i deklarujemy stałą gotowość obrony godności pracowniczej. W obliczu deptania tej godności w CPP PRMA SA w Kielcach, oświadczamy, że jedynym kryterium naszego dalszego działania w sprawie tego zakładu jest i będzie stanowisko pracowników tam zatrudnionych.
W dniu dzisiejszym, biorąc pod uwagę fakt, iż Rada Nadzorcza PREMY po wysłuchaniu strony pracowniczej nie podjęła żadnej decyzji w sprawie odwołania prezesa spółki, traktujemy to jako kontynuację działań pozorowanych, prowadzących do eskalacji konfliktu z niekorzyścią dla przedsiębiorstwa i ludzi w nim pracujących.
Taka postawa właściciela, czyli Ministra Skarbu Państwa odzwierciedla podejście władzy do partnerów społecznych i szerzej – do dialogu społecznego. W tej sytuacji uległ zakwestionowaniu sens prowadzenia instytucjonalnego dialogu społecznego.
Aktualna władza sprowadza ten dialog na ulicę. Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” oświadcza więc, iż przygotowuje na tydzień przyszły masową manifestację w obronie pracowników CPP PREMA SA.
 
Za Prezydium
 
(-)Waldemar Bartosz
PRZEWODNICZĄCY
Zarządu Regionu Świętokrzyskiego
NSZZ „Solidarność”