Strona główna 5 Aktualności 5 Stanowisko Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" z dnia 13 września 2011r.

Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" z niepokojem przyjmuje decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Kielcach w stosunku do przewodniczącego tamtejszej Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność".
Zmiana warunków pracy bez nakazanych prawem procedur stanowi rażący gest, który w odbiorze społecznym jest szykaną, która ma zdemobilizować pracę związkową. Decyzja wpisuje się w praktykę ograniczania działalności związkowej.
Wobec powyższego Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" wyraża solidarność ze związkowcami z Izby Skarbowej w Kielcach i domaga się naprawienia szkód wywołanych tą decyzją przywracając na poprzednie stanowisko pracy legalnie wybranego lidera związkowego.
Za Prezydium
(-)Waldemar Bartosz