Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Stanowisko Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" z dnia 11 stycznia 2011r. ws Uzdrowiska Busko-Zdrój
Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" z głębokim niepokojem przyjmuje wiadomość o planach ewentualnej prywatyzacji „Uzdrowiska Busko-Zdrój” SA.
Niepokój ten podyktowany jest zapowiedzią zmiany „Ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych” umożliwiającej prywatyzację uzdrowisk, również tych, które mocą Rozporządzenia Ministra Skarbu Państwa (28.12.2008r.) wyłączone były z procesu prywatyzacji. Do nich należy również sanatorium w Busku-Zdroju.
Uzdrowisko to od 1836r. prowadzone jest przez Państwo z bardzo dobrym skutkiem dla kuracjuszy, pracowników i zasobów, które są w dyspozycji tego przedsiębiorstwa.
Ponadto ze względu na organiczne połączenie Uzdrowiska ze Szpitalem Ortopedycznym „Górka”, proponowana prywatyzacja mogłaby narazić funkcjonowanie tego kompleksu.
Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" apeluje do Ministra Skarbu Państwa, Ministra Zdrowia oraz Parlamentarzystów o wycofanie wspomnianych zapisów prowadzących do naruszenia obecnego statusu spółki „Uzdrowisko Busko-Zdrój”.
 
Za Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność"
 
Waldemar Bartosz
Przewodniczący