Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Stanowisko Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" z dnia 10 maja 2012r. ws. MPK Kielce
Stanowisko
Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność"
z dnia 10 maja 2012r.
 
Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" popiera w całej rozciągłości stanowisko Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w MPK Kielce dotyczące uporczywych, biurokratycznych utrudnień czynionych przez Inspekcję Transportu Drogowego w Kielcach.
Biurokratyczne żądania produkcji dublowanych dokumentów w przekroju czasowym i zawodowym prowadzą w ostateczności do paraliżu przedsiębiorstwa.
Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" deklaruje podjęcie czynności prawnych zmierzających do wykazania uporczywej i wyrządzającej krzywdę przedsiębiorstwu działalności ITD przekraczającej zdroworozsądkowe kryteria.
 
(-)Mieczysław Gójski
ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO
ZARZĄDU REGIONU ŚWIĘTOKRZYSKIEGO
NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”
 
 
 
 
 
Kielce dnia 10.05.2012.r.
 
Pani
Elżbieta Śreniawska
Prezes Zarządu MPK Kielce
 
Oświadczenie
 
W związku z zapowiedzianą kontrolą naszego zakładu od dnia 14 maja 2012r. przez Inspekcję Transportu Drogowego oraz po zapoznaniu się z zakresem jej przeprowadzenia, Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji w Kielcach apeluje do Zarządu Spółki o zaprzestanie przygotowywania kserokopii dokumentów, czyli czegoś, co nie jest w stopniu żądanym do spełnienia i wystąpieniu do ITD z pismem informującym, że ze względu na ilość żądanych kserokopii oraz czas ich przygotowania, nie jest możliwe, aby Spółka fizycznie to przygotowała. Według naszych wyliczeń żądanie przygotowania około 60 tys. kserokopii dokumentów i potwierdzanie za zgodność z oryginałem w tak krótkim czasie jest nie do wykonania, paraliżuje pracę zakładu i znacznie zwiększa nasze koszty. Kontrola ta, a szczególnie jej zakres jest wymierzona w działalność naszej Spółki w celu jej zdezorganizowania i nie ma nic wspólnego z rutynowymi kontrolami przeprowadzanymi przez powołane w tym celu organy.
Szanujemy pracę wszystkich instytucji w tym, a może przede wszystkim, instytucje dbające o bezpieczeństwo pasażerów jak również przestrzeganie obowiązujących w tym zakresie przepisów, w tym odpowiedzialną pracę ITD, jednak ostatnie wydarzenia w naszym regionie (likwidacja PKS Kielce, Jędrzejów, Końskie) jak również zapowiedziana kontrola naszego zakładu wskazują jednoznacznie na próbę sparaliżowania transportu publicznego, ochronę przewoźników łamiących prawo, zablokowanie i zmuszenie MPK do rezygnacji z linii komercyjnych, które uruchamiane są wyłączne na prośbę okolicznych samorządowców i cieszą się ogromną popularnością. Nasz Zakład nie ma nic do ukrycia, nie zatrudnia na dziko, nie mamy pojazdów poskręcanych na „druty”, nie wykonujemy przewozów nie istniejących w rozkładach a mimo paraliżu komunikacyjnego spowodowanego poprzez prowadzone w Kielcach inwestycje, przewozimy bezpiecznie Pasażerów nowoczesnym taborem.
Jeszcze raz apelujemy do Zarządu Spółki aby wystąpił do ITD z wnioskiem, że w naszym Zakładzie do Ich dyspozycji są „ORYGINAŁY” wszystkich dokumentów, a do Prezydenta Kielc oraz Zarządu Transportu Miejskiego z pismem informującym o możliwości wystąpienia zakłóceń w funkcjonowaniu komunikacji spowodowanych zakresem prowadzonej przez ITD kontroli.
 
Z poważaniem
 
Międzyzakładowa Organizacja Związkowa
NSZZ „Solidarność” w MPK Kielce