Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Stanowisko Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” z dn. 8 lipca 2024r.

Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” podziela niepokoje pracowników „Chemar” S.A. w Kielcach w związku z informacjami przedstawionymi przez przedstawicieli Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., która jest właścicielem firmy, o przewidywanej upadłości spółki. Oznacza to, że wielokrotne sygnały formułowane przez Region Świętokrzyski NSZZ „Solidarność” o konieczności podjęcia kroków sanujących „Chemar” zostały zlekceważone. Ostatnie stanowisko w tej sprawie zostało przesłane w maju br.

Wyprzedanie majątku trwałego bez skierowania uzyskanych wpływów z tego tytułu na rozwój firmy spowodować może sytuację, że wartość masy upadłościowej nie zaspokoi wierzycieli.

Jednocześnie formułowane przez kielecką „Industrię” S.A. zapowiedzi inwestycji w „Chemarze” , m.in. w SMR okazują się blamażem.

Nieudolne zarządzanie firmą (przez wiele ostatnich lat), której znak towarowy znany jest w świecie, oznacza bolesną likwidację miejsc pracy oraz gospodarcze osłabienie regionu.

Prezydium Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” kolejny raz wzywa Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. do podjęcia odpowiednich działań naprawczych.

Region Świętokrzyski NSZZ „Solidarność” jednocześnie solidaryzuje się z pracownikami „Chemaru” deklarując pomoc prawną i logistyczną w obronie ich życiowych interesów.

Za Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”
Waldemar Bartosz
Przewodniczący