Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Spotkanie starachowickiej opozycji antykomunistycznej lat 80-tych

Choć oficjalne uroczystości 34 rocznicy narodzin „Solidarności” przeszły już do historii, wspomnienia o tych wydarzeniach są wciąż żywe.

W środę 3 września 2014r. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, odbyło się spotkanie środowiska starachowickiej opozycji antykomunistycznej lat 80-tych. Było to już drugie takie spotkanie, zorganizowane przez Stowarzyszenie „Wolni i Solidarni 1980-1989”.

Pierwsza, bardziej oficjalna część spotkania dotyczyła spraw dotyczących bezpośrednio osób należących do środowiska. Omówiono jak bardzo ważne jest gromadzenie oraz katalogowanie i archiwizowanie pamiątek i archiwaliów z tamtych lat.  Przypomniano postulaty w zakresie rodzącej się w trudach Ustawy o Weteranach Opozycji Antykomunistycznej i różnice pomiędzy zgłoszonymi dotychczas projektami. Końcowym akcentem była budowa i omówienie zadań jakie czekają w najbliższym czasie środowisko.

Rozmowy i dyskusje przeniosły się do drugiej części spotkania gdzie przy ognisku toczyły się do późna. Wskazywano na rolę jaką powinni pełnić byli opozycjoniści w przygotowaniu i udziale we wszelkich rocznicowych obchodach oraz wzajemną współpracę z instytucjami i organizacjami.

Wspomnieniom nie było końca a śpiew „podziemnych” piosenek słychać było do późnej nocy.

 

foto