Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 „Solidarność” przeciw złej polityce obecnego rządu

Około 2000 osób uczestniczyło w demonstracji zorganizowanej w środę, 25 maja br. w Kielcach przez Świętokrzyską „Solidarność”. Protestujący przeciwko złej polityce rządu związkowcy i sympatycy „Solidarności” zebrali się na Placu Artystów skąd przeszli ulicami: Sienkiewicza, Paderewskiego i IX Wieków Kielc przed Świętokrzyski Urząd Wojewódzki. Delegacja protestujących na czele z przewodniczącym Świętokrzyskiej „Solidarności” Waldemarem Bartoszem złożyła na ręce wojewody Bożentyny Pałki-Koruby petycję do rządu RP. Związkowcy w petycji m.in. żądają obniżenia akcyzy na paliwa, większych pieniędzy na walkę z bezrobociem, zwiększenia liczby osób upoważnionych do korzystania z pomocy społecznej i podniesienia płacy minimalnej.

W trakcie manifestacji zbierano podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o zwiększeniu płacy minimalnej do poziomu 50% średniego wynagrodzenia w kraju.

W demonstracji uczestniczyli przedstawiciele „Solidarności” ze wszystkich Delegatur Zarządu Regionu Świętokrzyskiego a także z Delegatury sąsiedniego Regionu „Ziemia Sandomierska”.

zobacz film