Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 „Solidarność” chce prawdziwej reformy emerytalnej

Bezrobotni mający 18+ i 50+  lat będą dzisiaj (8.05.2012r.) w godz. 10.00-13.00 pikietować przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Protest organizowany przez „Solidarność” jest reakcją na rządową propozycję reformy emerytalnej. Z Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność"  wyjechało na pikietę ponad 40 osób.

"Solidarność" zorganizuje też od 9 maja m.in. „miasteczko emerytalne”.

Na dziś przewidziane jest także spotkanie przewodniczącego Piotra Dudy z premierem i przekazanie szefowi rządu projektów ustaw dotyczących pracy tymczasowej oraz funduszu ubezpieczeń społecznych  opracowanych przez Związek. Przewodniczący P. Duda będzie przekonywał premiera, aby rząd odłożył prace nad ustawą emerytalną na później, tak, aby był czas na wspólne wypracowanie dogodnych dla wszystkich rozwiązań.

Zaplanowane jest również nadzwyczajne posiedzenie Komisji Krajowej, które odbędzie się 10 maja w „miasteczku emerytalnym” przed Sejmem. Tego dnia także odbędzie się debata publiczna w związku z odrzuceniem przez parlamentarzystów publicznego wysłuchania. W debacie zatytułowanej „Czy istnieje alternatywa dla rządowego projektu emerytalnego?” zapowiedzieli swój udział m.in. prof. Józefina Hrynkiewicz, prof. Ryszard Bugaj, prof. Włodzimierz Pańków, prof. Mieczysław Kabaj.

Na czas głosowania w Sejmie rządowego projektu ustawy (prawdopodobnie 11 maja) Związek zapowiada ogólnopolską pikietę przed parlamentem.