Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Ruszyła kampania „Sprawdzam polityka”

Dwa lata temu „Solidarność” obiecała, że będzie rozliczać polityków z tego co robią. Teraz nadszedł właśnie ten czas. Ruszyła kampania „Sprawdzam polityka”. Jej celem będzie rozliczanie przed wyborami do Parlamentu Europejskiego posłów z ich aktywności w Sejmie i Senacie. "Solidarność" będzie piętnować tych kandydatów do PE, którzy głosowali za przyjęciem antypracowniczych przepisów. Stało się to możliwe dzięki stronie internetowej www.sprawdzampolityka.pl, gdzie można prześledzić aktywność posłów i senatorów w poszczególnych głosowaniach. Dzięki temu wyborcy będą mogli świadomie podejmować decyzje dotyczące kandydatów ze swoich okręgów wyborczych.

Zainteresowanie stroną www.sprawdzampolityka.pl w pierwszym dniu było bardzo duże. Ponad 200 tys. internautów weszło w ciągu 24 godzin na tę stronę i przebywało na niej co najmniej 5 minut co może oznaczać, że osoby te rzeczywiście sprawdzają, jakie decyzje podejmowali w głosowaniach parlamentarzyści kandydujący do Parlamentu Europejskiego. Statystyki pokazują, że stale ze strony korzysta 9 tys. internautów.

Kampania społeczna prowadzona jest również na billboardach, które zawisną w 13 okręgach wyborczych, a także na spotach radiowych i telewizyjnych. W najbliższym czasie na ulicach miast pojawią się także przyczepy reklamowe, przypominające o trwającej akcji. Spoty www.sprawdzampolityka.pl pojawią się w serwisach internetowych, biznesowych oraz informacyjnych m.in dailymotion.pl, salon24.pl. banki.pl, niezalezna.pl. Reklamy radiowe usłyszymy m.in. w radiu Zet, RMF na Maxxa, Programie 1 PR, TOK FM.

(inform. za: solidarnosc.org.pl)

pobierz załącznik:1, 2.