Strona główna 5 Aktualności 5 Przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda w Kielcach

W Kielcach przebywa na zaproszenie Świętokrzyskiej "Solidarności" Piotr Duda – przewodniczący Związku.

Dzisiaj w Świętokrzyskiej „Solidarności” przebywa przewodniczący Związku Piotr Duda.

Rano złożył kwiaty przed figurą bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 10.00 w siedzibie Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" spotkał się ze związkowcami a następnie udał się z wizytą do dawnej „Iskry” (obecnie NSK Bearings Polska SA) – tu bowiem trzydzieści lat temu miała początki Świętokrzyska „Solidarność”.

Przewodniczący złoży również wizytę u Krajowego Duszpasterza Świata Pracy – ks. biskupa Kazimierza Ryczana.

Po południu, o godz. 17.00 będzie uczestniczył w regionalnym spotkaniu opłatkowym (w Hotelu DAL), na którym m.in. wręczy tytuły »Honorowy członek NSZZ "Solidarność"« dla mec. Marka Banasika i mec. Adama Łukomskiego.

Piotr Duda przebywa po raz pierwszy w Kielcach jako Przewodniczący „Solidarności”.