Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Przewodniczący Piotr Duda w Regionie Świętokrzyskim

Przewodniczący KK NSZZ "Solidarność" Piotr Duda przebywał 16 kwietnia 2013r. w Regionie Świętokrzyskim. W sali konferencyjnej Świętokrzyskiej „Solidarności” wziął udział w ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród uczniom-zwycięzcom XI edycji Konkursu Wiedzy o NSZZ "Solidarność". Pierwsze miejsce w konkursie zajął uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Końskich – Dawid Dworak. Drugie – Wioleta Koza z włoszczowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. hetmana Stefana Czarnieckiego a trzecie – dwie uczennice: Żaneta Lis z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie i Aleksandra Ziółkowska z Zespołu Szkół nr 2 w Opatowie. Nagrodami były: laptop, netbook i aparaty cyfrowe.

Po tej uroczystości odbył się briefing prasowy, na którym przewodniczący Piotr Duda przedstawił dziennikarzom powody jego spotkań ze związkowcami i pracownikami w całym kraju, w tym również w naszym regionie. Rozmowy podczas tych spotkań dotyczą spraw, które nurtują pracowników i przyczyniają się niejednokrotnie do weryfikacji planów bądź utwierdzenia się w koncepcjach planowanych przez Komisję Krajową.

Następnie przewodniczący spotkał się z Zarządem Regionu. Podzielił się z działaczami Świętokrzyskiej „Solidarności” planami działań Związku w najbliższej przyszłości. Działania te są uzależnione w dużej mierze od reakcji rządu na postulaty przedstawione premierowi po strajku 26 marca br. Ogólny zarys działań „Solidarności” jest znany, szczegóły będą opracowane na spotkaniu sztabu protestacyjnego 23 kwietnia w Warszawie. W całej Polsce w zakładach pracy przeprowadzone zostaną referenda, w jakim kierunku Związek powinien pójść w najbliższych miesiącach – czy będzie to duża demonstracja, bądź demonstracje czy strajk generalny we wszystkich zakładach pracy.

Popołudnie zostało wypełnione spotkaniami z pracownikami Bumar Amunicja SA w Skarżysku-Kamiennej i z miejskimi działaczami związkowymi oraz związkowcami Huty CELSA i działaczami „Solidarności” z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Wizyta przewodniczącego w skarżyskim Bumarze zgromadziła ok. 400 osób zainteresowanych tym, jakie szef „Solidarności” ma propozycje rozwiązań problemów dotykających nie tylko pracowników branży zbrojeniowej ale ludzi pracy w kraju. Podobnie było w Ostrowcu Świętokrzyskim gdzie trudności branży hutniczej i miejsce pracowników w obecnej strukturze polskiego społeczeństwa były przedmiotem rozmowy Piotra Dudy z licznym gremium (ok. 400 osób) nie tylko związkowców z CELSY ale również nauczycieli i zatrudnionych w innych ostrowieckich firmach.

Andrzej Pawlik