Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Podnieśmy Polakom płacę minimalną

Zbliża się data złożenia w Sejmie RP podpisów popierających obywatelski projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Apelujemy do wszystkich związkowców i ludzi dobrej woli o jak najszerszą akcję zbierania podpisów zarówno w zakładach pracy jak i w środowiskach lokalnych.

Zbliża się data złożenia w Sejmie RP podpisów popierających obywatelski projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Potrzebne jest 100 000 podpisów obywateli. Oczywiście, im więcej ich będzie tym większa presja i znaczenie owego projektu. W chwili obecnej minimalne wynagrodzenie wynosi 1386 zł. Celem ustawy jest stopniowe podwyższanie minimalnego wynagrodzenia – do wysokości 50% przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w tempie zgodnym z tempem wzrostu gospodarczego.

Apelujemy do wszystkich związkowców i ludzi dobrej woli o jak najszerszą akcję zbierania podpisów zarówno w zakładach pracy jak i w środowiskach lokalnych.

Druki poparcia są dostępne w lokalach: Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" (Kielce, ul. Planty 16A), Delegatur Zarządu Regionu we wszystkich miastach powiatowych oraz w każdej Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność".

Od naszego wysiłku zależy los milionów ludzi skazanych dzisiaj na wynagrodzenia nie pozwalające żyć a tym bardziej utrzymać rodziny.