Strona główna 5 Aktualności 5 Pielgrzymka na beatyfikację Jana Pawła II

Związkowcy z "Solidarności" Świętokrzyskiej organizują wyjazd do Watykanu na beatyfikację papieża Jana Pawła II

Istnieje możliwość zorganizowania przez Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" pielgrzymki autokarowej do Watykanu na uroczystość beatyfikacji papieża Jana Pawła II – 1 maja 2011r.

Pielgrzymka dojdzie do skutku pod warunkiem zgłoszenia się znaczącej grupy członków Związku.

Organizatorem wyjazdu byłoby Biuro Turystyczne AGRA Kielce.

PROGRAM PIELGRZYMKI

Miasto: Rzym
Termin:  28.04-03.05.2011r.
Transport: Autokar
Profil wyjazdu:  Pielgrzymka
Wyżywienie: Śniadania, obiadokolacje
Zakwaterowanie:  Hotel

Świadczenia:

CENA: 1250,00 zł

CENA ZAWIERA: przejazd autokarem, 3 noclegi w hotelach **/*** w okolicach Rzymu, wyżywienie 2 razy dziennie (3 śniadania, 3 obiadokolacje), ubezpieczenie NW + KL, opieka pilota, podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, wjazdów do miast, przewodników lokalnych, biletów komunikacji miejskiej, słuchawek, itp. – ok. 50 EURO/osoby (płatne u pilota w autokarze), napoi do obiadokolacji.

Ramowy program pielgrzymki

1. DZIEŃ 28.04.2011r.   Wyjazd
Wyjazd z Kielc (godzina i podstawienie autokaru do uzgodnienia) w kierunku granicy polsko-czeskiej. Następnie przejazd przez Austrię w kierunku granicy włoskiej, nocny przejazd.

2. DZIEŃ 29.04.2011r.   Padwa
Przyjazd do Padwy w godzinach rannych. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Msza święta. Spacer po centrum Padwy. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ 30.04.2011r.   Watykan
Po śniadaniu udanie się do Watykanu. W miarę możliwości zobaczenie Bazyliki i Placu św. Piotra. Uroczysta Msza święta przed beatyfikacją Ojca Świętego. W tym dniu nawiedzenie także Bazyliki św. Jana na Lateranie, Bazyliki Santa Maria Maggiore, Świętych Schodów. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ 1.05.2011r.   Watykan
Rano, po śniadaniu przejazd do Watykanu, udział we Mszy świętej beatyfikacyjnej Jana Pawła II. Po południu krótki spacer po Rzymie klasycznym. Zwiedzanie Koloseum oraz Centralnego Punktu Starożytnego Rzymu – Forum Romanum. Nawiedzenie Bazyliki św. Pawła za Murami. Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ 2.05.2011r.   Rzym
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Rzymu. Udział we Mszy świętej dziękczynnej za beatyfikację Jana Pawła II. W miarę możliwości dalsze zwiedzanie Rzymu. W programie: Rzym barokowy czyli słynne place i fontanny Rzymu: Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon, Fontanna Di Trevi, Plac Hiszpański, Schody Hiszpańskie, Kościół św. Agnieszki. Po południu zwiedzanie Katakumb, zaliczanych do najważniejszych zabytków kultury wczesnochrześcijańskiej oraz kościoła Quo Vadis. W godzinach wieczornych droga powrotna do kraju. Nocny przejazd.

6. DZIEŃ 3.05.2011r.   Polska
Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

Biuro podróży zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.

Oferty osób chcących wziąć udział w tej pielgrzymce prosimy zgłaszać do 28 stycznia 2011r. do sekretariatu Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność", Kielce, ul. Planty 16A, tel. 41-34-477-03; fax 41-34-417-38, 41-34-416-89; e-mail: solidarność@home.pl