Strona główna 5 Aktualności 5 Pielgrzymi „Solidarności” na Jasnej Górze

Tradycyjnie, od 29 lat, Ludzie Pracy  w Polsce pielgrzymują w trzecią sobotę i niedzielę września do Częstochowy, na Jasną Górę, aby modlić się w intencji Ojczyzny, „Solidarności”, świata pracy oraz bezrobotnych. W tym roku były to dni: 17 i 18 września.

Częścią kulminacyjną pielgrzymki jest msza święta sprawowana na Wałach jasnogórskich. Gromadzi ona dziesiątki tysięcy pielgrzymów. Tak też było w tym roku. Były władze „Solidarności”, mama błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, poczty sztandarowe organizacji związkowych, kierownictwo Państwowej Inspekcji Pracy i tysiące pielgrzymów. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił abp Sławoj Leszek Głódź. Koncelebransem był bp Kazimierz Ryczan – Krajowy Duszpasterz Ludzi Pracy. Mszę świętą poprzedziło wystąpienie przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Piotra Dudy.

Z Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" w pielgrzymkowych uroczystościach jasnogórskich uczestniczyło ok. 1300 osób. Byli to związkowcy i ich rodziny.