Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 TSS 3(1416) 16 stycznia 2024 5 Rozważania Biblijne

III NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B (Niedziela Słowa Bożego), 21 stycznia 2024r.

Jon 3, 1-5. 10 Nawrócenie Niniwitów

1 Kor 7, 29-31 Przemija postać tego świata

Mk 1, 14-20 Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię

Mimo, że w naszych świątyniach obecne są jeszcze bożonarodzeniowe dekoracje, w uszach brzmią kolędy to Ewangelia ukazuje nam Jezusa, rozpoczynającego swoją działalność wśród ludzi. Jezus głosi, że królestwo Boże jest blisko. Jezus i Jego królestwo są bardzo blisko mnie – w mojej szarej codzienności. Jezus każdego dnia daje mi swoje Słowo. Mówi do mnie w moim zwyczajnym życiu. Czy jeszcze w to wierzę? Bo w dzisiejszym świecie można to Boże słowo zgubić, można o nim zapomnieć, bo może świat przeszkadza mi Go usłyszeć i chce mi Go zabrać.

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Od przyjęcia Słowa zależy moje życie, a raczej jego przemiana i nawrócenie. Tylko odrzucenie grzechów i przemiana serca pozwoli żyć Jego Słowem. Jestem powołany, tak jak pierwsi apostołowie, by podążać za Jezusem. Trudne to w tym XXI wieku. Szymon i Andrzej zmienili swoje życie, poszli za Chrystusem, słuchali Jego nauki, widzieli cuda…

Jak dziś być apostołem?

Po pierwsze trzeba nam uwierzyć w Chrystusa, uwierzyć w Jego słowo. Trzeba zaufać… Bo to doprowadzi nas do drugiego kroku… do nawrócenia… do zmiany życia na lepsze tzn. bardziej Boże.

Ale czy chcę? Jezus nie będzie się narzucał…

Odwagi i cierpliwości na nowo nam trzeba, byśmy wytrwali… byśmy znów uwierzyli…

o. Jakub Zawadzki SOCist.