Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Odsłonięcie tablicy Anny Walentynowicz w Starachowicach

W niedzielę, 23 sierpnia 2015r.,w kościele Świętej Trójcy w Starachowicach odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświecenia tablicy poświęconej Annie Walentynowicz, legendarnej działaczce NSZZ „Solidarność”.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w intencji Anny Walentynowicz i Ojczyzny. Mszę celebrował i homilię wygłosił ksiądz proboszcz Andrzej Rdzanek. Po zakończeniu Mszy odbył się koncert pieśni strajkowej i patriotycznej w wykonaniu Artura Bińka (śpiew i gitara) i Kamila Powrózka (skrzypce). Po koncercie uczestnicy uroczystości przeszli pod pamiątkowy kamień, na którym umieszczony został medalion z wizerunkiem Anny Walentynowicz. Tablicę odsłonił wnuk Anny Walentynowicz Piotr Walentynowicz i przewodniczący MOZ NSZZ "Solidarność" w MAN Bus Jan Seweryn a poświęcenia dokonał ks. Andrzej Rdzanek. Uroczystość zakończyło składanie kwiatów oraz odśpiewanie hymnu „Solidarności”.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele różnych instytucji i organizacji w tym m.in. delegacja Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Stoczni Gdańskiej ze swoim sztandarem oraz Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność".

Inicjatorem i fundatorem tablicy jest Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” w MAN Bus a wykonawcami są starachowiccy artyści Leszek Dróżdż i Sylwester Kiełek.