Strona główna 5 Aktualności 5 Odbyło się otwarte spotkanie z "Solidarnością" w Końskich

21 listopada 2011r. o godz. 10.00 w sali kawiarnianej w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich przy ul. Mieszka I nr 4 odbyło się kolejne z tego cyklu otwarte spotkanie informacyjne dotyczące organizowania się pracowników.

Spotkanie poprowadzili: Kazimierz Pasternak – Zastępca Przewodniczącego Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" oraz Emilia Kijanka – asystent na Wydziale Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach.

Podczas spotkania omówiono następujące zagadnienia:

1. Istota dialogu społecznego.
2. Rola związków zawodowych na arenie międzynarodowej.
3. Rola związków zawodowych na arenie państwowej.
4. Rola związków zawodowych w środowisku lokalnym.
5. Tworzenie związków zawodowych w zakładzie pracy.
6. Kompetencje zawiązków zawodowych – obszary działalności.
7. Przykłady działań związków zawodowych w zakresie:
– negocjacji administracją państwową i pracodawcami w sprawach pracowniczych;
– walki o godziwe warunki zatrudnienia;
– obrony zagrożonych miejsc zatrudnienia;
– promowania zasady równości pracowników.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Region Świętokrzyski NSZZ "Solidarność" w ramach projektu „Nowoczesna komunikacja – efektywny dialog!”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.