W Warszawie, 29 września br. różne środowiska opozycyjne zorganizowały antyrządową manifestację pod hasłem „Obudź się Polsko”, w której uczestniczyło – według różnych źródeł – ok. 100 tys. osób.
NSZZ "Solidarność" również wzięła w niej udział. Oprócz „Solidarności” uczestniczyło wiele organizacji społecznych i politycznych. Marsz odbywał się pod hasłami: wolności dla mediów i zgromadzeń, podwyższenia płacy minimalnej, wycofania się z ustawy wydłużającej wiek emerytalny, ograniczenia stosowania umów śmieciowych oraz na rzecz stabilnego zatrudnienia.
Manifestacja rozpoczęła się w południe na Placu Trzech Krzyży modlitwą różańcową i Mszą św. w intencji Ojczyzny. Uczestnicy zgromadzenia zajmowali nie tylko Plac Trzech Krzyży ale także okoliczne ulice. Po nabożeństwie uczestnicy przemaszerowali na Plac Zamkowy gdzie miały miejsce wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i przewodniczącego „Solidarności” Piotra Dudy.
Przewodniczący mówił, że „Solidarność” jest w Warszawie w obronie TV Trwam, ponieważ Związek pamięta o postulatach sierpniowych a jeden z nich mówi o dostępie do wolnych mediów. Przypomniał, że Związek zebrał prawie 2 mln podpisów a rządząca większość zignorowała zdanie społeczeństwa w sprawie podniesienia wieku emerytalnego. Kolejnym postulatem „Solidarności” jest likwidacja umów śmieciowych i ograniczenie pracy tymczasowej. W obu tych sprawach Związek zaproponował konkretne projekty ustaw lecz rząd zignorował je a premier wyznaczył Związkowi miejsce na ulicy. Piotr Duda zaznaczył, że związkowcy przyjechali do Warszawy upomnieć się o ubogich pracujących, którzy pracują i muszą korzystać z pomocy społecznej. Zdaniem przewodniczącego nadszedł czas na zmiany. Na zakończenie przewodniczący zapewnił liderów PiS i Solidarnej Polski o poparciu ich działań zmierzających do tego aby obecna władza odeszła do historii lecz również przestrzegł przypominając, że władzę sprawuje się w imieniu społeczeństwa a nie przeciwko niemu. Kończąc przewodniczący zaapelował o wspólne działanie.
Manifestanci maszerując ulicami Warszawy skandowali m.in.: „Nie oddamy wam telewizji Trwam”, „Bóg, honor i ojczyzna”, „Solidarność”, „Zwyciężymy”, „Precz z komuną”, „Platforma złodzieje”.
Marsz zakończył się ok. godz. 19. Ze Świętokrzyskiej „Solidarności” do Warszawy wyjechało ok. 1000 osób.