Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Obradował Zarząd Regionu

Działacze związkowi Świętokrzyskiej „Solidarności” obradowali we wtorek, 13 września 2011r. Przewodniczący Zarządu Regionu – Waldemar Bartosz zapoznał zebranych z przebiegiem sierpniowego posiedzenia Komisji Krajowej. Następnie Zarząd omówił płaszczyzny konfliktów, które mają miejsce w zakładach pracy naszego regionu. Nadal dramatycznie zła jest sytuacja gospodarcza w PKS-ach. Kilku tym firmom grozi upadłość lub likwidacja. Na wniosek Świętokrzyskiej „Solidarności” najbliższe posiedzenie Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego będzie poświęcone m.in. problemowi PKS-ów. Nadal trwają spory zbiorowe m.in. w starachowickim MAN-ie, w ZPW „Trzuskawica” i kilku spółkach w Połańcu.

Zarząd omówił udział przedstawicieli zakładowych organizacji związkowych w euro-manifestacji, która odbędzie się we Wrocławiu 17 września 2011r. Manifestacja ta odbędzie się pod hasłami: „TAK DLA EUROPEJSKIEJ SOLIDARNOŚCI, TAK DLA MIEJSC PRACY I PRAW PRACOWNICZYCH, NIE DLA POLITYKI CIĘĆ” i jest organizowana przez Europejską Konfederację Związków Zawodowych, NSZZ "Solidarność" i OPZZ. Ze Świętokrzyskiej „Solidarności” będzie demonstrować ok. 800 osób, które udadzą się do Wrocławia w 17 autokarach.

Omówiono również przygotowania do corocznej Pielgrzymki Świata Pracy na Jasną Górę (17-18 września 2011r.), w której weźmie udział ok. 1300 związkowców ze Świętokrzyskiej „Solidarności”(28 autokarów) i uczestnictwa w uroczystościach smutnej 35. rocznicy zamordowania Sługi Bożego księdza Romana Kotlarza, które odbędą się 19 września 2011r. w Koniemłotach koło Staszowa.

Zarząd zapoznał się z informacją dotyczącą wielkości kwoty, która wpłynęła z 1% odpisu z PIT na konto Fundacji dla Dobra Wspólnego będącej organizacją pożytku publicznego. Fundacja udziela pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej, dzieciom i młodzieży oraz osobom bezrobotnym, osobom zagrożonym utratą pracy. Działa bez zysku i jej Zarząd pracuje w pełni społecznie.

Podczas posiedzenia Zarządu zaprezentowali się kandydaci do Parlamentu RP – Bogdan Latosiński, przewodniczący „Solidarności” w kieleckim MPK i również członek Zarządu Regionu Świętokrzyskiego, który kandyduje na posła oraz Mieczysław Gil – słynny działacz „Solidarności” z Nowej Huty kandydujący do Senatu RP. Obaj kandydaci mają poparcie Prawa i Sprawiedliwości.

Następne zebranie Zarządu zaplanowano na 4 października 2011r.