Strona główna 5 Aktualności 5 Młodzi artyści z Kazimierzy Wielkiej o stanie wojennym

XII Przegląd Twórczości poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego w Kazimierskim Ośrodku Kultury będzie miał miejsce 12 grudnia 2015r.

Celem przeglądu jest propagowanie i upowszechnianie twórczości Jacka Kaczmarskiego, upamiętnienie wydarzeń z 13 grudnia 1981 roku oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich i piosenkarskich uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, solistów oraz zespołów wokalno-instrumentalnych z terenu powiatów: kazimierskiego, buskiego, pińczowskiego oraz proszowickiego.

W pierwszej części przeglądu uczniowie prezentowali utwory poetyckie Jacka Kaczmarskiego i tematycznie związane z okresem stanu wojennego – dowolnego autora. W sobotę, 12 grudnia, zaprezentują swe umiejętności wokalne wykonując jedną piosenkę barda „Solidarności”.

Przegląd jest jednym z elementów obchodów w Kazimierzy Wielkiej 34. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Organizatorem wydarzenia jest Kazimierski Ośrodek Kultury w Kazimierzy Wielkiej. Partnerem projektu jest Międzyzakładowa Organizacja Związkowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność" w Kazimierzy Wielkiej.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawują starosta powiatu kazimierskiego, burmistrz miasta i gminy Kazimierza Wielka oraz NSZZ „Solidarność” Region Świętokrzyski.