Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Latosiński wybrał pracę dla lokalnej społeczności
Przewodniczący „Solidarności” w kieleckim MPK Bogdan Latosiński zrezygnował z przyjęcia mandatu poselskiego po Tomaszu Kaczmarku.
W odpowiedzi na propozycję Kancelarii Sejmu B. Latosiński wydał oświadczenie.
 
 
 
Kielce, 30 marca 2015r.
Oświadczenie
 
W związku z propozycją Kancelarii Sejmu RP dotyczącą objęcia przeze mnie mandatu posła, zwolnionego po rezygnacji z niego Pana Tomasza Kaczmarka, oświadczam, iż nie przyjmuję tej oferty.
Decyzję podjąłem po długich i szerokich konsultacjach zrodziną oraz środowiskiem zawodowym a przede wszystkim związkowym, szanując przy tym wolę kilku tysięcy wyborców, którzy 4 lata temu oddali na mnie głos w wyborach parlamentarnych.
Jednocześnie przypominam, że wówczas, podobnie jak dziś, moja aktywność publiczna czyli kandydowanie do Sejmu, Sejmiku Województwa, a także praca w NSZZ „Solidarność" wynika z woli intensywnej działalności na rzecz społeczeństwa. Ogromnie istotne są dla mnie efekty tej pracy. Tymczasem zbliżający się koniec kadencji Parlamentu w zasadniczy sposób ogranicza możliwość realnego wpływu na decyzje podejmowane w Sejmie, tym bardziej, że nadchodząca wkrótce przerwa urlopowa sprowadzałaby moje uczestnictwo w pracach parlamentarnych do zupełnej fikcji.
Jednocześnie pragnę dodać, że zasiadanie w Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, obecnie w znacznie większym stopniu pozwala mi na pracę dla lokalnej społeczności, tym bardziej, że kontynuuje aktywność w obszarach istotnych dla mieszkańców województwa, np. w kwestiach publicznego transportu zbiorowego.
Liczę więc na zrozumienie mojej decyzji, dziękując wszystkim tym, którzy zaufali mi w kolejnych wyborach i mając nadzieję, że nie zawiodę tego zaufania.
Z poważaniem
Bogdan Latosiński
Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego