Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Konferencja poświęcona Kieleckim Kopalniom Surowców Mineralnych
Komisja Zakładowa NSZZ ,,Solidarność’’ oraz Związek Zawodowy Budowlani w Kieleckich Kopalniach Surowców Mineralnych SA organizują 6 maja 2013r. o godzinie 11.00w siedzibie KKSM SA w Kielcach konferencję poświęconą aktualnej sytuacji w Spółce w związku z mającym odbyć się posiedzeniem Sądu (8 maja 2013r.), w czasie którego będzie rozstrzygana kwestia ewentualnej zmiany sposobu upadłości z układowej na likwidacyjną.
 
Według związkowców KKSM SA powinny otrzymać z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad kwotę około 65 milionów złotych za dostarczone materiały i usługi dla wykonawcy autostrady A2. Jako podwykonawcy zaangażowani przez DSS SA pracownicy czują się oszukani i oczekują konkretnych działań ze strony parlamentarzystów Ziemi Świętokrzyskiej czy to w przyjęciu stosownej ustawy w Sejmie, czy też w uzyskaniu pomocy finansowej z Agencji Rozwoju Przemysłu. Bez tych rozwiązań jest duże prawdopodobieństwo, że upadnie kolejna firma w Kielcach, która jeszcze dwa lata temu dawała sobie świetnie radę na rynku. Kłopoty Spółki zaczęły się tuż po nieudanej prywatyzacji.
Związkowcy oczekują, że zaproszenie przyjmą wszyscy parlamentarzyści Ziemi Świętokrzyskiej i osobiście ustosunkują się do debaty w Sejmie, która miała miejsce w dniach 18 i 19 kwietnia 2013r.
Liczą również na przyjęcie zaproszenia przez media.