Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Komunikat z obrad Prezydium Rady KSOiW NSZZ „Solidarność”

W dniu 20 kwietnia br. w Warszawie obradowało Prezydium Rady KSOiW NSZZ „Solidarność”.

Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” wystosowała oświadczenie w sprawie Karty Nauczyciela. Zatwierdzono ostateczny harmonogram manifestacji w dniu 28 kwietnia w Warszawie. Prezydium ponownie apeluje do struktur oświatowej Solidarności o liczny udział w manifestacji. Dziękujemy szefom regionów za deklarowane wsparcie w organizacji wyjazdu na manifestację jak i osobisty udział.

Zdecydowanego poparcia naszym działaniom udzielił Przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda, który zapowiedział udział w manifestacji.

Manifestacja rozpoczyna się 28 kwietnia 2015 roku o godzinie 1200 pod Kancelarią Premiera a zakończy się około godziny 1500 pod Sejmem RP.

Ryszard Proksa
Przewodniczący KSOiW
 
 

Oświadczenie

Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”

 

W związku  z doniesieniami medialnymi  zawierającymi fałszywe informacje o tym, że oświatowa "Solidarność" jest za likwidacją "Karty Nauczyciela" oświadczamy, że tylko Rada i Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” są uprawnione do wypowiadania się w imieniu wszystkich pracowników oświaty zrzeszonych w naszej organizacji.

KSOiW w stanowiskach i petycjach kierowanych do MEN, rządu RP, parlamentu wielokrotnie, jednoznacznie wypowiadała się w obronie Karty Nauczyciela.

Obrona godności i statusu zawodowego nauczycieli i pracowników oświaty jest naszym głównym zadaniem. W związku z tym zaostrzyliśmy akcję protestacyjną. Szczegółowe informacje o bieżącej działalności Krajowej Sekcji dostępne są na stronie: http://www.solidarnosc.org.pl/oswiata/

Mamy nadzieję, że broniąc  Karty Nauczyciela, nie zostaniemy ponownie osamotnieni i jako związki zawodowe nie damy się podzielić!

 

Ryszard Proksa
przewodniczący KSOiW NSZZ „Solidarność”