Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 KOMUNIKAT ws. projektu likwidacji gimnazjów

 

Koleżanki i Koledzy!

W sytuacji, kiedy jeszcze nie powołano nowego rządu, a co za tym idzie – nowego ministra edukacji narodowej – nie mamy jeszcze partnera do rozmów w sprawie projektu likwidacji gimnazjów.

Kierownictwo KSOiW NSZZ „Solidarność” w dalszym ciągu kontynuuje nieformalne spotkania z przedstawicielami PiS. W dniu dzisiejszym takie spotkanie miało miejsce z udziałem posła Lecha Sprawki w Kancelarii Prezydenta RP, gdzie została przedstawiona obszerna argumentacja przeciwko proponowanemu modelowi zmian w oświacie 4+4+4 – wygaszania gimnazjów.

Zachęcamy struktury NSZZ „Solidarność” ze szkół i placówek oświatowych do przesyłania swoich stanowisk w tej sprawie. Będą one bardzo pomocne na etapie konsultacji i uzgodnień

– jesteśmy stale zapewniani o tym, że projekt będzie podlegał szerokim konsultacjom.

Zachęcamy również do organizowania roboczych spotkań (bez zbędnego nagłaśniania medialnego, co w okresie tworzenia nowego rządu byłoby niekorzystne) z nowo wybranymi posłami rządzącej partii w celu przekazania uwag, opinii w sprawie projektu likwidacji gimnazjów, poparte konkretnymi faktami w odniesieniu do sytuacji w Waszym regionie.

Prosimy Przewodniczące/Przewodniczących Sekcji Regionalnych o rozpowszechnienie tej informacji wśród swoich struktur.

 

Gdańsk, 2.11.2015 r.

Ryszard Proksa
przewodniczący KSOiW NSZZ „Solidarność”