Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Jerzy Nobis – jeden z dziesięciu milionów

Ukazała się książka Jana Seweryna pt. „Jerzy Nobis jeden z dziesięciu milionów”. Książka poświęcona jest Jerzemu Nobisowi działaczowi NSZZ „Solidarność” w Fabryce Samochodów Ciężarowych w Starachowicach w latach 1980-1981. Jerzy Nobis był członkiem Prezydium Komisji Fabrycznej NSZZ „Solidarność” FSC, w stanie wojennym był internowany w ośrodkach internowania w Kielcach, Łupkowie Nowym i Załężu. Po wyjściu z więzienia udał się na emigrację do Francji. Po przejściu na emeryturę wrócił do Polski i mieszka w rodzinnych Seredzicach.

Nowa książka Jana Seweryna jest już trzecią z kolei jego publikacją poświęconą starachowickiej „Solidarności”. Wcześniej wydane zostały: „Byłem przewodniczącym Solidarności….” mówiąca o przewodniczącym Komisji Fabrycznej w FSC Edwardzie Dajewskim i „Solidarność starachowicka” będąca zbiorem wywiadów ze starachowickimi działaczami „Solidarności”.

Książka „Jerzy Nobis jeden z dziesięciu milionów” jest do nabycia w biurze Komisji Międzyzakładowej w MAN, w delegaturze NSZZ „Solidarność” w Starachowicach, w księgarni „Pegaz” na ul. Staszica oraz w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.