Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Finał XIX Konkursu Wiedzy o NSZZ "Solidarność"

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach w poniedziałek, 27 marca br., o godz. 10.00, odbył się finał XIX edycji Konkursu Wiedzy o NSZZ "Solidarność".
56 uczniów z 24 szkół ponadpodstawowych województwa świętokrzyskiego, którzy zostali wyłonieni podczas pierwszego – szkolnego etapu konkursu, przystąpiło do testu z wiedzy o NSZZ "Solidarność", który zadecyduje, kto zostanie laureatem tegorocznego konkursu.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 18 kwietnia 2023r. o godz. 10.00 w siedzibie Enea Elektrownia Połaniec SA w Zawadzie (28-230 Połaniec, Zawada 26).
Organizatorem konkursu jest Region Świętokrzyski NSZZ "Solidarność" i Świętokrzyski Kurator Oświaty. Partnerem i głównym sponsorem jest firma Enea Elektrownia Połaniec SA w Zawadzie.
Honorowy patronat objął Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda a patronat medialny „Tygodnik Solidarność”.

Konkurs dotyczy w szczególności NSZZ "Solidarność", ale także szerzej – związków zawodowych. Obejmuje również zagadnienia związane z najnowszą, powojenną historią Polski, oraz wiedzą o społeczeństwie. Odnosi się także do historii i współczesności ruchu związkowego w naszym kraju i na świecie. Dotyka również teoretycznych podstaw funkcjonowania związków zawodowych, w tym również uniwersalnych celów i funkcji jakie te związki spełniają. Ponadto dotyczy także, w stopniu podstawowym, zagadnień związanych z prawem pracy i bezpieczeństwem pracy.

(ap)

""

 

""

 

""

 

""

 

""

 

""

 

""

 

""

 

""