Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 „Dość lekceważenia społeczeństwa”

Zgodnie z harmonogramem przyjętym przez Międzyzwiązkowy Krajowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy Ogólnopolskie Dni Protestu rozpoczynamy 11 września „Dniem Branżowym”. W tym dniu w Warszawie odbędą się związkowe pikiety przed siedzibami poszczególnych ministerstw (m.in. zdrowia, gospodarki, spraw wewnętrznych, skarbu, edukacji oraz pracy i polityki społecznej). Po manifestacji przed ministerstwami wszyscy uczestnicy udadzą się przed Sejm, do miasteczka namiotowego, gdzie ok. godz. 19.00 zakończy się pierwszy dzień protestu.

W drugim dniu, 12 września, przed Sejmem o godz. 12.00 rozpoczną się debaty na temat zdrowia i edukacji. Zakończą się ok. godz. 19.00.

Trzeciego dnia, 13 września, również przed Sejmem, w godz. od 12.00 do ok. 19.00 dalszy ciąg debat na temat polityki przemysłowej, polityki społecznej i referendum obywatelskiego.

W debatach wezmą udział eksperci i przedstawiciele świata nauki.

Centralnym punktem ogólnopolskich dni protestu będzie wielotysięczna manifestacja, która przejdzie ulicami stolicy w sobotę, 14 września pod Pałac Prezydencki i na Plac Zamkowy, gdzie ok. godz. 17.00 zakończy się czwarty dzień protestu.

 

Zasadniczym celem wrześniowej akcji protestacyjnej jest doprowadzenie do przywrócenia właściwych relacji władza-obywatel.