Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Chcemy żyć godnie tu i teraz

Ponad 8 tys. związkowców z NSZZ "Solidarność" z całej Polski w tym również ok. 700 osób z Regionu Świętokrzyskiego protestowało 29 września 2010r. w Warszawie przeciwko cięciom budżetowym, podwyżce VAT, zamrożeniu płac i braku bezpieczeństwa socjalnego.

Ponad 8 tys. związkowców z NSZZ "Solidarność" z całej Polski w tym również ok. 700 osób z Regionu Świętokrzyskiego protestowało 29 września 2010r. w Warszawie przeciwko cięciom budżetowym, podwyżce VAT, zamrożeniu płac i braku bezpieczeństwa socjalnego. Protest był częścią akcji protestacyjnej organizowanej przez Europejską Konfederację Związków Zawodowych, której członkiem jest NSZZ "Solidarność". Protestujący w petycji złożonej w Kancelarii Premiera domagali się m.in. stabilnego zatrudnienia, podwyżki płacy minimalnej i kwot uprawniających do zasiłków rodzinnych oraz pomocy społecznej. Należy oczekiwać, że nasz protest spowoduje roztropny namysł rządu i parlamentu przy uchwalaniu ustawy budżetowej i prawa podatkowego na przyszły 2011r.

W tym samym dniu również w Brukseli odbyła się akcja protestacyjna, w której wzięli udział przedstawiciele pracowników z Belgii, Francji, Niemiec, Luxemburga, Austrii, Finlandii, Grecji, Węgier, Polski (ok. 700 związkowców „Solidarności” w tym 2 osoby z naszego Regionu), Portugalii, Hiszpanii, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Norwegii. W Hiszpanii związkowcy przeprowadzili strajk generalny. (Europejska Konfederacja Związków Zawodowych zrzesza 82 związki zawodowe z 36 europejskich krajów. EKZZ reprezentuje 60 mln pracowników. NSZZ „Solidarność” jest członkiem EKZZ.)