Strona główna 5 Aktualności 5 Spotkanie opłatkowe Świętkokrzyskiej "Solidarności"

Związkowcy świętokrzyskiej „Solidarności”, której przewodniczy Waldemar Bartosz, po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią, spotkali się 5 stycznia na świątecznym „opłatku”. Tradycyjnie uczestnikiem spotkania był Biskup Kielecki Jan Piotrowski wraz z duszpasterzem „Solidarności” Świętokrzyskiej ks. Janem Iłczykiem i ks. Mariuszem Rakiem oraz przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. Życzenia związkowcom składali również m.in. minister Piotr Wawrzyk, senator Krzysztof Słoń, wojewoda Zbigniew Koniusz, prezydent Kielc Bogdan Wenta a także uczestniczący w spotkaniu świąteczno-noworocznym przedstawiciele IPN, PIP, samorządowcy i pracodawcy.
Spotkanie było także okazją do podsumowań oraz zapowiedzi kolejnych działań „Solidarności”. Podczas uroczystości wręczono rodzinie Stanisława Pawłowskiego przyznane pośmiertnie temu zasłużonemu związkowcowi odznaczenie „Zasłużony dla NSZZ Solidarność”. Uhonorowano także albumem i dyplomem dziewięciu związkowców za bezinteresowną i solidarną postawę na rzecz godnego upamiętniania patriotycznych i religijnych ceremonii realizowanych przez Region Świętokrzyski NSZZ „Solidarność”.