Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 30. rocznica śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" zaprasza organizacje związkowe wraz z pocztami sztandarowymi oraz wszystkich członków i sympatyków „Solidarności” na uroczystości związane z 30. rocznicą męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

W niedzielę, 19 października 2014r., o godz. 11.00 w kieleckiej bazylice katedralnej Ojciec Opat z Archiopactwa Ojców Cystersów w JędrzejowieEdward Kazimierz Stradomski będzie sprawował mszę świętą w intencji Ojczyzny i świata pracy oraz rychłej kanonizacji bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Podczas mszy św. zostanie poświęcony sztandar Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Po nabożeństwie zostaną złożone kwiaty przed pomnikiem Patrona „Solidarności” błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

 

19 października1984 r., wracający z Bydgoszczy do Warszawy ks.Jerzy Popiełuszko i kierowca Waldemar Chrostowski zostali uprowadzeni przez funkcjonariuszy Samodzielnej Grupy  „D” Departamentu IV MSW. Chrostowskiemu udało się uciecz samochodu, a ks. Popiełuszkę skrępowano, przewożono w bagażniku i zamordowano. W  sierpniu 2014r. błogosławiony ks.Jerzy Popiełuszko został ustanowiony patronem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

ap