Strona główna 5 Aktualności 5 27 rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

19 października br. mija 27 lat od męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana „Solidarności”.

Świętokrzyska "Solidarność" uczciła tę rocznicę modlitwą podczas mszy św., którą sprawował w intencji Ojczyzny i świata pracy w kieleckiej bazylice katedralnej ks. biskup Kazimierz Gurda. W nabożeństwie uczestniczyli także m.in. przedstawiciele parlamentu, władz rządowych i samorządowych oraz związkowcy z Ukrainy z Ogólnoukraińskiego Związku Solidarności Robotników VOST-VOLYA.

Po nabożeństwie złożono kwiaty przed figurą błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

fot.