Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 25. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków
W czwartek, 3 lipca 2014r. już po raz dwudziesty pierwszy, do stolicy województwa dotrze peleton 25. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków.
Kielce będą metą 3 etapu ze startu w Przedborzu (godz. 14.15). Kolarze tego dnia przejadą ponad 160 km.Do Kielc dotrą (ok. godz. 18.00) przez Krasocin (premia specjalna), Łopuszno, Piekoszów (lotne finisze). Meta w Kielcach została wyznaczona na ulicy Warszawskiej, przed Galerią Korona, gdzie w ubiegłym roku, wykorzystując ukształtowanie terenu, rozegrano najszybszy finisz na świecie.
Najdłuższym i najtrudniejszym tegorocznym etapem (206,5 km) będzie ostatni – z Nowego Sącza do Krosna, gdzie rozegranych zostanie aż sześć górskich premii.
 
Organizatorem Wyścigu jest Region Ziemia Łódzka NSZZ „Solidarność” przy współudziale Towarzystwa Olimpijczyków Polskich. Wyścig jest rozgrywany od 1990 roku. Po raz szósty towarzyszy mu Mini Wyścig „Solidarności”, w którym ścigają się dzieci i młodzież. Tegoroczny MWKSiO potrwa od 2 do 5 lipca. Rozpoczął się startem w Łodzi, a zakończy (po przejechaniu przez peleton ponad 730 km) metą w Jarosławiu. Trasa prowadzić będzie zawodników przez pięć województw: łódzkie, świętokrzyskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie.