Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Znana jest data kanonizacji Jana Pawła II

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII odbędzie się 27 kwietnia 2014 roku. Wiadomość tę ogłosił papież Franciszek podczas konsystorza w poniedziałek, 30 września br. w Watykanie. 27 kwietnia przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Papież Franciszek mówiąc o Janie Pawle II wskazał, że był to wielki misjonarz Kościoła. Ojciec święty przypomniał także, iż Jan XXIII był wielkim papieżem, który zwołał II Sobór Watykański.

5 lipca br. za zgodą papieża Franciszka Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych wydała dekret uznający cud przypisywany wstawiennictwu bł. Jana Pawła II. Zdarzył się on na Kostaryce 1 maja 2011r. w dniu beatyfikacji papieża Polaka. Młoda kobieta, która cierpiała na tętniaka mózgu, modliła się o wstawiennictwo Jana Pawła II i włączyła się za pośrednictwem telewizji w modlitwę całego Kościoła za niego. Pod koniec ceremonii beatyfikacji zasnęła i gdy się obudziła następnego dnia poczuła, że zanikły symptomy choroby.

W przypadku Jana XXIII papież uczynił wyjątek i wyraził zgodę na kanonizację bez wymaganego cudu uzdrowienia za jego wstawiennictwem. Uznał cud wybrany do beatyfikacji w 2000 roku.

Jan XXIII zostanie świętym ponad 50 lat po śmierci i 13 lat po beatyfikacji.Droga do świętości zmarłego 2 kwietnia 2005 roku Jana Pawła II została uznana za najszybszą w nowożytnej historii Kościoła. Ojciec święty Benedykt XVI zgodził się na beatyfikację swojego poprzednika miesiąc i 11 dni po jego śmierci. Jan Paweł II został beatyfikowany 1 Maja 2011r. Natomiast Jana XXIII papież Polak beatyfikował wraz z Piusem IX 3 września 2000 r.

(źródło: Internet)