Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 TSS 23 (1437) 4 czerwca 2024 5 Zielony Ład – podpisz wniosek o referendum ogólnokrajowe

„Czy jest Pani/Pan za zobowiązaniem Prezydenta RP, Parlamentu RP, Rządu RP do odrzucenia przez Polskę polityki klimatycznej UE w obecnym kształcie zawartej w europejskim Zielonym Ładzie?” – to pytanie, które NSZZ „Solidarność” chce postawić Polakom w referendum ogólnokrajowym.

Trwa akcja podpisywania list poparcia dla tej inicjatywy. Zbieranie podpisów prowadzone jest przez wszystkie struktury „Solidarności” w całym kraju. Również w Kielcach, we wtorek, 28 maja br., w godz. 10.00 – 13.00, na mostku nad Silnicą, Świętokrzyska „Solidarność” zbierała podpisy popierające inicjatywę referendalną dotyczącą Zielonego Ładu.

Podpis dotyczący referendum w sprawie Zielonego Ładu można złożyć każdego dnia (poniedziałek –piątek, w godz. 9.00 – 15.00) w siedzibie Świętokrzyskiej „Solidarności” (Kielce, ul. Planty 16A, IV piętro) oraz w zakładowych organizacjach NSZZ „Solidarność” a także we wszystkich biurach Delegatur ZR Świętokrzyskiego, których adresy są zamieszczone na stronie internetowej www.preczzzielonymladem.pl

Rozwiązania wdrażane w ramach Zielonego Ładu w przyszłości przełożą się m.in. na podwyżki opłat za prąd, ciepło, nowe podatki za energię i paliwo, zakaz ogrzewania paliwami kopalnymi, a także spowodują wzrost cen żywności i zagrożenie żywnościowe kraju.

Zapraszamy do poparcia inicjatywy przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum w sprawie odrzucenia przez Polskę polityki klimatycznej UE w obecnym kształcie zawartej w europejskim Zielonym Ładzie.