Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 XVIII Konkurs Wiedzy o NSZZ "Solidarność" – ogłoszenie wyników

W siedzibie Enea Elektrownia Połaniec SA w Zawadzie ogłoszono dzisiaj wyniki i wręczono nagrody laureatom XVIII Konkursu Wiedzy o NSZZ "Solidarność" organizowanego przez Region Świętokrzyski NSZZ "Solidarność" i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Firma Enea Połaniec jest partnerem tegorocznego Konkursu.
Partnerstwo zaowocowało nie tylko cennymi nagrodami ale także dodatkową atrakcją dla laureatów – zwiedzanie Elektrowni. Uczniowie zobaczyli cały proces powstawania energii elektrycznej, bez której trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie współczesnego świata.
Uczestnicy uroczystości zostali powitani przez Prezesa Zarządu Enea Elektrownia Połaniec – Bogusława Rybackiego, który powiedział m.in. że reprezentowane przez niego przedsiębiorstwo wspiera takie inicjatywy.
– Cieszymy się, że możemy gościć młodych ludzi, którzy biorą udział w konkursie poświęconym tak ważnej dziedzinie jaką jest „Solidarność”.
O założeniach osiemnastoletniego już Konkursu, konkretnej wiedzy, którą prezentują uczestniczący w nim uczniowie – mówił Przewodniczący Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" – Waldemar Bartosz. Rozwijanie zainteresowań najnowszą historią naszej ojczyzny i Ziemi Świętokrzyskiej wśród uczestników Konkursu, rozwijanie wiedzy o ruchu związkowym w Polsce i na świecie, poznanie roli związków zawodowych jaką odgrywają w naszym życiu zawodowym i społecznym – to dziedziny, które zgłębiają laureaci naszego Konkursu i wpływają na kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich wśród młodzieży.
Piotr Duda – Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", który objął Honorowy Patronat nad Konkursem wyraził nadzieję, że zdobyta przez uczniów wiedza podczas przygotowania się do Konkursu przyczyni się praktycznie do łatwiejszego i mądrzejszego wejścia w dorosłe, zawodowe życie.
W XVIII Konkursie Wiedzy o NSZZ "Solidarność" uczestniczyło ponad 220 uczniów z 13 szkół ponadpodstawowych z całego województwa świętokrzyskiego. Uczniowie mieli do pokonania dwa etapy: pierwszy – szkolny i drugi – wojewódzki. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 43 uczniów. Tych, którzy zdobyli najwięcej punktów odpowiadając na 33 pytania zawarte w teście – poznaliśmy podczas uroczystości ogłoszenia wyników. Jedenastu uczniów nagrodzono cennymi nagrodami.
Pierwsze miejsce ex aequo zajęli: Oliwia Zalas z Zespołu Szkół Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie i Kacper Wysocki z Zespołu Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie” w Połańcu. Nagrodą był wysokiej klasy laptop. Na drugim miejscu była Marta Stachura z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie, która otrzymała elektryczną hulajnogę. Trzecie miejsce – Dominik Kowalczyk z Zespołu Szkół Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie, nagroda – inteligentny zegarek. Pozostali laureaci otrzymali smartfony, głośniki i słuchawki bezprzewodowe. Dodatkowo każdy laureat otrzymał dyplom, zestaw edukacyjny IPN i książki.
Konkurs nie należy do najłatwiejszych, a stosunkowo duże zainteresowanie nim uczniów pokazuje, że dla młodych ludzi takie dziedziny jak najnowsza historia Polski, „Solidarność”, rola związków zawodowych w zakładach pracy są na tyle atrakcyjne, że warto zdobywać i poszerzać o nich wiedzę.

Andrzej Pawlik
 

""

 

 

""

 

""

 

""

 

""

 

""

 

""

 

""