Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Uroczystości upamiętniające ks. Romana Kotlarza

W Koniemłotach, rodzinnej miejscowości księdza Romana Kotlarza, 16 sierpnia 2021r., w 93. rocznicę urodzin i 45. rocznicę jego tragicznej śmierci, podobnie jak w latach ubiegłych, odbyły się uroczystości upamiętniające kapłana, obrońcę strajkujących w 1976r. radomskich robotników.
Pierwszej części uroczystości na cmentarzu parafialnym przewodził proboszcz tej parafii, ks. dr Michał Łukasik. Złożono kwiaty na grobie Sługi Bożego ks. Romana Kotlarza, następnie grupa młodzieży przedstawiła program słowno-muzyczny o ks. Romanie Kotlarzu. Kwiaty złożono również po Mszy św. przed pomnikiem ks. Romana na placu przykościelnym.
O godz. 18:20 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koniemłotach była sprawowana Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza, koncelebransami byli Redemptoryści z Torunia. Nabożeństwo było transmitowane przez telewizję Trwam.
Uczestnikami uroczystości byli członkowie rodziny ks. Romana Kotlarza, minister – członek Rady Ministrów Michał Cieślak, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych – prof. Piotr Wawrzyk, samorządowcy, poczty sztandarowe i delegacje ,,Solidarności” z przewodniczącym Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" Waldemarem Bartoszem i przewodniczącą Delegatury „Solidarności” w Staszowie Joanną Dróżdż oraz przewodniczącym „Solidarności” w „Siarkopolu” Lechem Stanisławem Zalewskim a także reprezentacje zakładów pracy, wśród których Enea Elektrownia Połaniec reprezentowana była przez wiceprezesa Krzysztofa Pawełka a „Siarkopol” reprezentował członek zarządu – Wojciech Sagan. W uroczystości również uczestniczyli członkowie Rodzin Radia Maryja i mieszkańcy Koniemłotów.
Współorganizatorem corocznych uroczystości upamiętniających Sługę Bożego ks. Romana Kotlarza jest NSZZ "Solidarność".

""

 

""

 

""

 

""