Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 StanowiskoPrezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” z dn. 2 sierpnia 2018 r. ws PKS Sp. z o.o. w Staszowie

 

Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” z najwyższym niepokojem przyjmuje informację o zagrożeniu funkcjonowania PKS sp. z o.o. w Staszowie.
Próby uzdrawiania trudnej sytuacji tego jedynego przewoźnika lokalnego, podejmowane od kilku lat przez Zarząd i załogę firmy są zagrożone. Zagrożenie to wynika z niebezpieczeństwa wykluczenia tej firmy z przewozów szkolnych w gminie Staszów.
Stan taki grozi likwidacją miejsc pracy na dość trudnym rynku pracy, utratą jedynego lokalnego przewoźnika, którego właścicielem jest Miasto i Gmina Staszów. Bez względu na okoliczności, odpowiedzialność spoczywa na właścicielu – czyli na Mieście i Gminie Staszów.
Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” apeluje do Burmistrza Staszowa, do Rady Miejskiej i Gminy w Staszowie o odpowiedzialne decyzje ratujące firmę.
Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” deklaruje wszelką pomoc prawną i logistyczną dla pracowników PKS sp. z o.o. w Staszowie i apeluje do wszystkich struktur „Solidarności” w Delegaturze Staszów o gesty solidarności z tymi pracownikami.
 
Za Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”
Waldemar Bartosz
PRZEWODNICZĄCY