Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Stanowisko "Solidarności" ws aktualnej sytuacji w MESKO
Stanowisko nr 5/9/2018
Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" MESKO
z dnia 12.07.2018r.
w sprawie aktualnej sytuacji w zakładzie
 
Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” w Mesko S.A. w Skarżysku-Kamiennej z niepokojem obserwuje i doświadcza wielu działań destabilizujących pozycję jednego z najważniejszych ogniw w polskim przemyśle zbrojeniowym, jakim jest Mesko S.A.
Enuncjacje prasowe sprzed kilku miesięcy (kieleckie Echo Dnia) jak również aktualne „przecieki” niezrealizowanego audytu (Rzeczpospolita z 9 i 12 lipca br.) w sposób oczywisty podważają wiarygodność firmy, tak przecież niezbędną w każdym przypadku, szczególnie w przypadku przemysłu zbrojeniowego.
Zbieżność czasowa owych enuncjacji prasowych z końcowym okresem „zarządzania” przez byłego prezesa Kolankowskiego i po jego odwołaniu nasuwa jednoznaczne skojarzenia z zaplanowaną akcją. Okoliczność ta oraz straty finansowe, jakie poniósł zakład w okresie owego „zarządzania” oraz wielomiesięczny wakat na stanowisku Prezesa Zarządu Mesko S.A. powodują oczywistą destabilizację naszej firmy. Destabilizacja i umniejszenie wiarygodności prowadzić może wprost do osłabienia pozycji zakładu a w konsekwencji rodzić może niebezpieczeństwo redukcji produkcji, wyprowadzenia jej części na zewnątrz i obniżenia zatrudnienia.
KM NSZZ „Solidarność” oświadcza, że nie ma naszej zgody na te negatywne skutki. Nie będziemy się biernie przyglądać złym efektom „walki buldogów pod dywanem”.
KM NSZZ „Solidarność” apeluje do najwyższych władz państwowych, odpowiedzialnych za przemysł zbrojeniowy o przecięcie tej sytuacji, powołanie stabilnego i kompetentnego zarządu spółki. W obronie Mesko SA NSZZ „Solidarność” nie zawaha się użyć wszystkich dostępnych prawem środków przypisanych związkom zawodowym.
 
Przewodniczący
MOZ NSZZ "Solidarność"MESKO
Stanisław Głowacki
""