Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Stanowisko Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność" z dnia 25.08.2020r.

Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” z najwyższym niepokojem przyjmuje informacje dotyczące dramatycznej sytuacji w PKS Sp. z o. o. w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Borykanie się z trudnościami finansowymi przez to przedsiębiorstwo jest znane od dłuższego czasu. Jednak w ostatnich miesiącach trudności te ewidentnie się pogłębiają, grożąc niekontrolowanym bankructwem. Od kilku miesięcy pracownicy ostrowieckiego PKS-u nie otrzymują wynagrodzenia, jeśli już, w ratach i tylko cząstkowo.
Wobec takiej sytuacji i zrozumiałego niepokoju pracowników, Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” apeluje do organu właścicielskiego jakim jest Ministerstwo Aktywów Państwowych o pilne podjęcie decyzji właścicielskich. Przeciąganie tej patologicznej sytuacji, łudzenie pracowników od wielu miesięcy o połączeniu tej spółki z innym podmiotem gospodarczym grozi poważnymi skutkami społecznymi i gospodarczymi.

Waldemar Bartosz
Przewodniczący
Zarządu Regionu Świętokrzyskiego
NSZZ "Solidarność"

 

""