Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Stanowisko Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” z dn. 18 października 2022r.

Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” solidaryzuje się z Ks. abp. profesorem Markiem Jędraszewskim, metropolitą krakowskim.
Wyrażamy sprzeciw wobec bezprzykładnych ataków medialnych mających na celu dyskredytację Księdza metropolity w przestrzeni publicznej, w tym także w środowiskach katolickich.
Jesteśmy przekonani, iż ataki te godzące przede wszystkim w osobę Księdza arcybiskupa, skierowane są również wobec katolików, dla których arcypasterz krakowski jest niezaprzeczalnym autorytetem moralnym i intelektualnym. Agresja ta ma też z pewnością na celu zastraszenie innych, wobec groźby wykluczających pomówień i ataków.
Wobec takiej sytuacji nie można milczeć i należy jasno wyrazić swój sprzeciw wobec zła w myśl ewangelicznego wezwania: „niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi” (Mt 5,37).
Przypomnieć też należy słowa metropolity Marka Jędraszewskiego po wydarzeniu, jakim było przyznanie mu tytułu Człowieka Roku 2017 Tygodnika Solidarność: „Głęboko wierzę w ludzką Solidarność, która w 1980 roku pokazała swoje piękno i była wielką inspiracją nie tylko dla Polaków. Solidarność, która jak ufam, zatriumfuje w zbiorowym proteście przeciwko temu wszystkiemu, co chciałoby nas pozbawić wolności, osobistej godności, a także tożsamości nakreślonych przez pana Boga dla kobiety i mężczyzny” (Ks. abp Marek Jędraszewski, Tygodnik Solidarność nr 8/2018).
Ta istotna deklaracja stać się musi dzisiaj przesłaniem każdego z nas.

Za Prezydium
Zarządu Regionu Świętokrzyskiego
NSZZ „Solidarność”
Waldemar Bartosz
Przewodniczący

""