Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Stanowisko Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” z dn. 18 października 2017r.
  
 
Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” z zaniepokojeniem przyjęło decyzję Krajowej Izby Odwoławczej z dn. 16 października br. w sprawie procedury przetargowej na obsługę komunikacyjną Kielc i okolic.
Prezydium Zarządu podtrzymuje wszystkie swoje argumenty zaprezentowane w Stanowisku w tej samej sprawie z dn. 8 października 2017r. przyjęte przez Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”.
Niedopuszczalnym procederem byłoby odrzucenie oferty lokalnej – kieleckiej firmy, jaką jest MPK Sp. z o.o. na rzecz nie do końca rozpoznanego zewnętrznego podmiotu. Przypomnieć przy tym należy, że kieleckie MPK zostało kilka lat temu uznane jako najlepsze w Polsce przedsiębiorstwo w branży komunikacji miejskiej przez ogólnokrajowe pismo samorządowców, przez „Wspólnotę”.
W tej sytuacji wszyscy kielczanie, którym leży na sercu dobro miasta i miejsc pracy w sprawdzonych kieleckich firmach muszą być zaniepokojeni ostatnimi decyzjami administracyjnymi KIO.
Organizowane medialne ataki na kieleckie MPK nie przedstawiają żadnych wartości merytorycznych, wynikają jedynie z politycznego zacietrzewienia, o czym otwarcie autorzy tych aktów informują.
Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” konsekwentnie od lat stało na stanowisku, aby wspierać lokalne przedsiębiorstwa. Aktualnie więc deklarujemy pełne poparcie dla kieleckiego przewoźnika jakim jest MPK.
Apelujemy więc do Kielczan o wsparcie rodzimej firmy w ramach solidarności naszej kieleckiej wspólnoty.
 
Za Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego
NSZZ „Solidarność”
Waldemar Bartosz
Przewodniczący