Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" ws. rosyjskiej agresji na Ukrainę

 

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy
„Solidarność”
Komisja Krajowa
80-855 Gdańsk, ul. Wały Piastowskie 24
 
Stanowisko nr 1/22
Prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność"
ws. rosyjskiej agresji na Ukrainę
 
W obliczu rosyjskiej agresji na suwerenną Ukrainę, w imieniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” przesyłamy Narodowi ukraińskiemu wyrazy wsparcia w walce o wolność.
W tym czasie dramatycznej próby, przed jaką stanęła Ukraina, polska „Solidarność” jest razem z Wami. Wykorzystamy wszelkie możliwości, abyście w tej walce nie pozostali osamotnieni. Tak jak nie pozostawiliśmy Was podczas „Euromajdanu”, organizując pomoc humanitarną dla ofiar i rannych, tak również dzisiaj możecie na nas liczyć.
Polakom, a szczególnie ludziom „Solidarności” nie trzeba tłumaczyć czym jest wolność. Przeżyliśmy nie tylko rosyjsko-niemiecko-austriackie zabory, ale również niemiecko-rosyjską okupację i sowiecki komunizm. Doskonale wiemy jak nieobliczalna jest Rosja, rozumiał to również św. p. Lech Kaczyński, który po agresji na Gruzję przewidział jakie dążenia może mieć Władimir Putin wobec sąsiednich krajów. Dzisiaj z całą bezwzględnością ten scenariusz jest realizowany.
Wzywamy społeczność międzynarodową do ostrej i zdecydowanej reakcji, w tym ekonomicznej, politycznej, informacyjnej i fizycznej izolacji Rosji. Tylko w ten sposób można zmusić Rosję do zaprzestania powodowanych imperialnymi urojeniami agresywnych, bandyckich działań.
 
Gdańsk. 24 lutego 2022 r.
Prezydium KK NSZZ "Solidarność"
Piotr Duda
 
""